19.03.2018

Zalety otwarcia sklepu internetowego z pomocą oprogramowania (SaaS)

SaaS – Software as a Service (oprogramowanie jako usługa) 

Prowadząc sklep internetowy, jest możliwość skorzystania z modelu SaaS. Oprogramowanie na abonament to ogromne ułatwienie wielu procesów przy prowadzeniu sklepu internetowego. Dobrym przedstawicielem w tej tematyce jest firma Shoper https://www.shoper.pl/.  

Zalety prowadzenia sklepu internetowego w modelu SaaS od firmy Shoper: 

Łatwiejsza sprzedaż – komputer oraz dostęp do Internetu to wszystko czego potrzeba do startu. Shoper zapewnia kontrolę nad całym systemem. Nie potrzebujesz dużego sztabu pracowników, większość rzeczy robisz prosto z panelu administracyjnego. Oprogramowanie przechodzi przez wszystkie etapy zamówienia od przyjęcia po końcowe rozliczenia księgowe. 

Szybszy start – wystarczy wykupić wybrany abonament i już. Sklep praktycznie otwarty, po kilku integracjach i konfiguracjach produkty są dodane i można zacząć sprzedawać.  

Małe koszty – korzystając z oprogramowania na abonament co miesiąc opłacamy stałą ratę, na którą sami się decydujemy. Wielkość raty zależy od wybranego pakietu.  

W cenie pakietów wyróżnia się takie integracje oraz funkcjonalności: 

  • Możliwość integracji z serwisami sprzedażowymi; 
  • Możliwość połączenia ze sklepem Facebook; 
  • Integracja z firmami kurierskimi; 
  • Integracja z płatnościami online; 
  • Certyfikat SSL; 
  • Nielimitowane wersje językowe. 

Przy sprzedaży, Shoper nie pobiera prowizji od sprzedanych produktów. 

Funkcjonalność i integracje – oprogramowanie na abonament w firmie Shoper ma w swojej ofercie liczne udogodnienia. Można między innymi zintegrować swój sklep z firmami kurierskimi oraz płatnościami online. Dzięki temu jednym kliknięciem wystawisz list przewozowy czy zobaczysz zakończoną pozytywnie płatność. Narzędzie Shoper zdecydowanie ułatwia i przyspiesza pracę. 

Wsparcie techniczne – rozpoczynając swój biznes często potrzebujesz pomocy oraz wsparcia. Firma Shoper oferuje wsparcie techniczne na każdym etapie funkcjonowania sklepu. Kontakt z wykwalifikowanymi specjalistami firmy Shoper jest możliwy przez infolinie telefoniczną, formularz kontaktowy udostępniony na stronie oraz e-mail. Dzięki temu w ciągu kilku minut uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania oraz otrzymasz potrzebne wsparcie. 

Bezpieczeństwo – dzięki certyfikatowi SSL możesz zapewnić swoim klientom bezpieczeństwo. Wszystkie przesyłane dane czy zawierane transakcje są zabezpieczone.  

Wygląd sklepu dobrany pod Ciebie – wśród gotowych szablonów każdy znajdzie coś dla siebie. Wygląd całego sklepu zdecydowanie wpływa na sprzedaż. Dzięki technologii RWD wygląd strony dopasowuje się do każdego urządzenia mobilnego oraz komputera. 

Możliwość wyboru wersji językowej – Shoper umożliwia we własnym zakresie wybór dowolnego języka, w którym chce się przeglądać stronę jak i prowadzić. 

Te oraz wiele innych zalet zdecydowanie wpływają na korzyści związane z oprogramowaniem Shoper. Prowadzenie sklepu staje się o wiele przyjemniejsze i łatwiejsze. 


Zadzwoń teraz tel. +48 603 920 427