13.03.2020

Kilka słów na temat pozycjonowania sklepu internetowego

Chcesz zdobyć wielu klientów, ale nie bardzo wiesz jak? Pomóc w tym może zdecydowanie pozycja Twojego sklepu w wyszukiwarce internetowej. Pozycjonowanie w sieci to niezwykle ważny element, który może sprawić, że nie opędzisz się od zamówień i większej ilości klientów. 

Za pomocą dobrego pozycjonowania, Twój sklep internetowy wyświetlany będzie na samej górze w wyszukiwarce. Aby to osiągnąć musisz zna kilka ważnych aspektów. 

Pozycjonowanie SEO (ang. Search Engine Optimization) to liczna ilość działań, których głównym celem jest wyświetlanie Twojego sklepu najwyżej jak się da w wyszukiwarce. Każdemu profesjonalnemu sprzedawcy zależeć powinno właśnie na tym, aby jego sklep był pokazywany jako pierwszy lub jeden z pierwszych w wynikach wyszukiwania danego produktu. 

Jak zacząć? 

Na samym początku niezwykle ważne jest wybranie odpowiednich słów kluczowych, za pomocą których chcesz, aby Twój sklep był wyświetlany na samej górze w wyszukiwarce Google. Słowa kluczowe to takie frazy, które związane są z oferowanymi produktami w Twoim sklepie. Nie możesz tutaj myśleć o każdym słowie, które odzwierciedla Twoje produkty, skup się na kilku, ale konkretnych. 

Słowa kluczowe, to nie tylko jeden element, który pozwoli Ci na zwiększenie wyników. Warto zastanowić się także nad prowadzeniem bloga, w którym również możesz wrzucać swoje słowa kluczowe. 

Pozycjonowanie bardzo lubi się też z posiadaniem certyfikatu SSL. Sklepu, które go posiadają są zdecydowanie wyżej wyświetlane niż te, które go nie maja. 

Słowa kluczowe czy inne wypisane wyżej aspekty to nie wszystko. Odpowiedni design strony oraz przejrzystość również pozytywnie wpływają na wyniki wyszukiwania. Musisz pamiętać o tym, aby informację czy treści na Twoim sklepie internetowym nie zawierały błędów a zdjęcia były udostępniane w bardzo dobrej jakości.  

Pozycjonowanie przynosi bardzo dobre wyniki sprzedażowe, jednakże nie można oczekiwać ich od razu. Zazwyczaj jest to kwestia około pół roku. Niestety nie ma jeszcze sposobu na przyspieszenie tego czasu. Warto uzbroić się w cierpliwość i nie zniechęcać. 


Zadzwoń teraz tel. +48 603 920 427