05.08.2018

Zakaz handlu w niedziele – jak to wpływa na sprzedaż w Internecie?

Po wprowadzeniu ustawowego zakazu handlu w niedziele większość sklepów internetowych zdecydowanie to odczuła. Zwiększył się ruch w sprzedaży internetowej, ponieważ w Internecie nie wprowadzono żadnych zakazów a co więcej, zakupów można dokonać w każdym miejscu, jeśli tylko posiadamy dostęp do sieci.  

Większość sklepów stacjonarnych otworzyła się również w Internecie i dzięki temu mogła zatrzymać dotychczasowych klientów i sprzedawać im towary lub usługi tak jak wyglądało to wcześniej, bez względu na dzień tygodnia. Sklepy internetowe zaczęły oferować zniżki na swoje produkty, największe promocje można było zaobserwować przy zbliżającej się niedzieli, właśnie ze względu na zakaz handlu stacjonarnego.  

Coraz więcej odbiorców przerzuca się na zakupy w sieci. Wydaje się być to łatwiejsze i co więcej zabiera o wiele mniej czasu. Z jednego miejsca można zrobić zakupy w każdym potrzebnym sklepie, nie trzeba nigdzie jeździć. Sklepy internetowe przeważnie oferują produkty w niższych cenach niż te stacjonarne. Nawet z tej samej marki. Dodatkowo klient może łatwo sprawdzić konkurencję i wybrać najlepszą cenę dla siebie, co zdecydowanie utrudnione jest w momencie stacjonarnych zakupów. 

Większość z firm zapewne widzi same pozytywne strony zamknięcia handlu w niedziele. Jednakże zdarzają się osoby, które zdecydowanie wolą przejść się po sklepach a czas na to mieliby jedynie w niedziele. 


Zadzwoń teraz tel. +48 603 920 427