05.08.2018

Regulamin sklepu internetowego i błędy, które powstają w trakcie pisania

Nieodłączny element w sprzedaży przez Internet – regulamin sklepu internetowego. Bez wątpienia jest to również najważniejsza kwestia. Wszystkie informacje dotyczące sprzedaży i dokonywanych zakupów są spisane właśnie w jego treści. Zdarza się, że regulaminy zawierają błędy a właściciele nawet o tym nie wiedzą. Warto zadbać o to, aby regulamin sklepu internetowego był profesjonalny oraz cały czas aktualizowany. 

Najczęściej popełniane błędy przy pisaniu regulaminu sklepu internetowego: 

  1. Niezmienna treść regulaminu – brak aktualizacji i zmian w regulaminie to poważny błąd. W związku z tym, że co jakiś czas wchodzą nowe ustawy czy przepisy trzeba być cały czas “na topie” i redagować zapisy w treści regulaminu.  
  2. Trudny język używany w treści regulaminu – regulamin sklepu internetowego musi być napisany prostym i jasnym językiem tak, aby każdy go zrozumiał.  
  3. Klauzule niedozwolone – cały czas UOKiK publikuje nowe klauzule niedozwolone. Jak sama nazwa wskazuje, nie są dozwolone. Dotyczy to również regulaminu sklepu internetowego. Trzeba poświęcić trochę czasu i cały czas obserwować zapisy o klauzulach niedozwolonych. 
  4. Wzorowanie się na innym regulaminie – jedna z gorszych metod tworzenia regulaminu sklepu internetowego. Bez wiedzy oraz doświadczenia ciężko zauważyć, czy dany regulamin jest napisany w prawidłowy sposób. Regulamin sklepu internetowego powinien być dostosowany do branży.  
  5.  Kopiowanie cudzego regulaminu – najgorszy z możliwych błędów. Kopiowanie jest niezgodne z prawem. Każde dzieło, w tym regulamin sklepu internetowego podlega prawu autorskiemu. Kopiowanie go niesie za sobą konsekwencje – kara za naruszenie praw autorskich oraz czyn nieuczciwej konkurencji.  

Aby posiadać na swoim sklepie profesjonalny regulamin sklepu internetowego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Pomoc w tym może przynieść serwis https://www.uczciwyregulamin.pl/. Firma stworzy regulamin, który będzie w pełni dostosowany do Twojego przedsiębiorstwa, zadba o jego aktualizację oraz pomoże uniknąc wielu błędów. 


Zadzwoń teraz tel. +48 603 920 427