03.04.2020

Rozwój sztucznej inteligencji – Biała Księga

„Ponieważ technologia cyfrowa staje się coraz bardziej ważną częścią każdego aspektu życia, ludzie powinni być w stanie jej zaufać. Wiarygodność jest również warunkiem jej wdrożenia. To jest szansa dla Europy, biorąc pod uwagę silne przywiązanie do wartości i praworządności, a także udowodnioną zdolność do budowania bezpiecznych, niezawodnych i wyrafinowanych produktów i usług od obszaru lotnictwa po energetykę, motoryzację i wyposażenie medyczne” – możemy przeczytać na wstępie Białej Księgi Al.  

Biała Księga to dokument, w którym pokazane są projekty Unii Europejskiej odnoszące się do rozwoju sztucznej inteligencji.  

Zapisy mają zachęcić wszystkie państwa przynależne do Unii Europejskiej do współpracy. Informacje z Białej Księgi mają na celu również uporządkowanie przepisów związanych ze sztuczną inteligencją.  

Twórcy Białej Księgi proponują, aby powstała europejska baza danych, dzięki której przepływ danych w Unii Europejskiej byłby swobodniejszy i jeszcze łatwiejszy.  

Dziedziny, które prawdopodobnie rozwiną się dzięki sztucznej inteligencji to: cyberbezpieczeństwo, zdrowie publiczne, media, transport, logistyka, medycyna oraz edukacja cyfrowa. 

Z końcem roku 2020 prawdopodobnie zapadną konkretne decyzje w związku z rozwojem sztucznej inteligencji. 


Zadzwoń teraz tel. +48 603 920 427